Wednesday, May 17, 2017

Day 165

You need:

  • your device
  • a pencil
  • a pen
  • your homework
  • your Notebook

Agenda

  1. Warm up: Get the new Warm up from Google Class Room
    1. A Teacher Purchases 4 dozen pairs of scissors for $36.95. She incorrectly calculates the unit price as $7.25.
What was her error?
What is the correct Price?
  1. Correct Homework -Lesson 11-2 Unit Price
  2. Notes: Lesson 11-3: Constant Speed
  3. Sumdog

Homework

Lesson 11-3 Constant Speed

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.